CUI 990447
SIMAR SRL
SIMAR SRL este o firmă din Oneşti, județul Bacău, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții. Firma este plătitoare de TVA din 2007, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 639.7 mii lei (+7.5% față de 2024), un profit net de 35.8 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
990447
Nr. înregistrare
J1992000929049
EUID
ROONRC.J1992000929049
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Oneşti
Adresă
STR. CAŞINULUI, NR.2
Data înregistrării
07-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămințiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
639 650
Rezultat net
+35 809
Capitaluri proprii
1 275 280
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 933 248
|
1 800 221
|
512 048
|
515 335
|
512 314
|
530 995
|
548 735
|
305 736
|
269 413
|
273 047
|
278 618
|
287 521
|
298 923
|
307 730
|
313 021
|
321 214
|
489 599
|
| Active circulante |
388 822
|
467 556
|
358 386
|
272 035
|
148 190
|
99 116
|
158 447
|
196 388
|
181 038
|
209 697
|
250 473
|
242 817
|
241 013
|
382 641
|
342 346
|
340 366
|
257 437
|
| Stocuri |
325 382
|
389 594
|
318 932
|
206 219
|
132 997
|
91 766
|
108 174
|
129 448
|
127 270
|
199 351
|
236 561
|
240 034
|
197 951
|
258 149
|
336 199
|
309 222
|
255 791
|
| Creanțe |
8 161
|
6 571
|
12 089
|
6 351
|
2 865
|
333
|
251
|
2 640
|
2 051
|
135
|
3 242
|
1 180
|
39 427
|
122 321
|
—
|
10 000
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
55 279
|
71 391
|
27 365
|
59 465
|
12 328
|
7 017
|
50 022
|
64 300
|
51 717
|
10 211
|
10 670
|
1 603
|
3 635
|
2 171
|
6 147
|
21 144
|
1 646
|
| Datorii |
1 046 790
|
1 088 002
|
117 275
|
108 527
|
99 264
|
218 232
|
211 748
|
195 361
|
120 941
|
218 304
|
296 676
|
491 365
|
470 896
|
270 954
|
205 028
|
483 667
|
396 875
|
| Capitaluri proprii |
1 275 280
|
1 179 775
|
753 159
|
678 843
|
561 240
|
411 879
|
495 434
|
306 763
|
329 510
|
264 440
|
232 415
|
38 973
|
69 040
|
419 417
|
450 339
|
177 913
|
350 161
|
| Capital subscris vărsat |
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
400 000
|
400 000
|
555 000
|
555 000
|
555 000
|
355 000
|
355 000
|
655 000
|
655 000
|
—
|
384 200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
639 650
|
594 905
|
393 395
|
369 083
|
299 852
|
234 963
|
371 011
|
325 012
|
328 787
|
271 175
|
228 152
|
174 429
|
141 488
|
217 440
|
209 591
|
388 366
|
358 897
|
| Venituri totale |
640 090
|
995 648
|
402 061
|
379 557
|
299 854
|
261 122
|
371 011
|
325 738
|
328 924
|
271 175
|
228 152
|
179 674
|
143 139
|
221 353
|
209 591
|
390 947
|
409 568
|
| Cheltuieli totale |
589 943
|
546 313
|
324 288
|
258 727
|
148 073
|
142 774
|
178 630
|
188 832
|
260 564
|
234 384
|
227 864
|
204 348
|
189 514
|
252 275
|
207 634
|
384 036
|
391 538
|
| Rezultat brut |
+50 147
|
+449 335
|
+77 773
|
+120 830
|
+151 781
|
+118 348
|
+192 381
|
+136 906
|
+68 360
|
+36 791
|
+288
|
−24 674
|
−46 375
|
−30 922
|
+1 957
|
+6 911
|
+18 030
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+35 809
|
+426 616
|
+74 315
|
+117 603
|
+149 361
|
+116 444
|
+188 671
|
+133 657
|
+65 070
|
+32 266
|
−6 557
|
−30 067
|
−50 377
|
−30 922
|
+1 627
|
+1 549
|
+13 697
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
2
|
3
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SIMAR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 639 650 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 35 809 lei.
-
Este SIMAR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SIMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are SIMAR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții.
-
Când a fost înființată SIMAR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SIMAR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SIMAR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.